A kedvezményezett neve: | Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata |
A projekt címe: | Helyi foglalkoztatási együttműködés a Győri járásban |
A szerződött támogatás összege: | 1.002.999.990 Ft |
A támogatás mértéke (%-ban): | 100% |
A projekt tartalmának bemutatása: | Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának céljai több dimenzióban is találkoznak a paktum céljaival. A város elsődleges céljai közt szerepel a térség gazdasági fejlődésének támogatása, amelynek lényeges eleme a foglalkoztatás területén jelentkező egyenlőtlenségek, súrlódások megoldása. Ezzel párhuzamosan az Önkormányzat társadalmi feladatának tekinti azon polgárok segítését, támogatását, akik különböző oknál fogva kiszorultak a munka világából, vagy nehézséggel küzdenek a munkavállalás terén. A paktum a két célt egyesítve olyan megoldások kidolgozását tűzte ki céljául, amely segíti a rászoruló célcsoportot a munkapiaci integrációban, egy megfelelő szakma megtalálásában és elsajátításában, az elhelyezkedésben és a munkahely megtartásában, és ezzel párhuzamosan a foglalkoztatási problémákat, a szakképzett munkaerő hiányát csökkentő programokat, projekteket dolgoz ki és valósít meg a gazdasági növekedés, a térség kis, közép és nagyvállalatainak támogatása érdekében.
A Paktum célja egy széleskörű és hosszú távon is működőképes együttműködési hálózat kialakítása és működtetése. A hosszú távú életképesség elengedhetetlen feltétele a tevékenység magas színvonalú, a gazdasági életben és a közszférában egyaránt életképes és a sztenderdeknek megfelelő működés. |
A projekt tervezett befejezési dátuma: | 2022.08.31. |
A projekt azonosító száma: | TOP-6.8.2-16-GY1-2018-00001 |
„Mintaértékű munka a foglalkoztatási paktumban
Mintaértékű munka zajlott a győri járás területén működő foglalkoztatási paktum keretében. Ezt Szeles Szabolcs, Győr alpolgármestere mondta egy keddi, városházi rendezvényen, ahol a projektpartnerek értékelték az elmúlt évek munkáját és számoltak be az eredményekről. A városvezető kiemelte, az elmúlt évek során körülbelül 700 embert ért el a program, volt, akit új munkaerőként tudtak elhelyezni, másokat bértámogatással segítettek.
A Városházán értékelték a győri járási foglalkoztatási paktum eddigi munkáját, ami a város alpolgármestere szerint minta értékű. Szeles Szabolcs a sajtó nyilvános rendezvényen kiemelte, nagyjából 700 embert sikerült elérni a 2016 óta zajló projekt keretében, amelynek 11 alapító tagja van, gesztora pedig Győr városa. „Több mint 1 milliárd forint az európai uniós támogatással megvalósuló projekt összköltségvetése, a támogatási összeget menet közben még sikerült is megemelni, így a program vége ez év június végéig tolódott ki” – mondta Szeles Szabolcs. „A legnehezebb munka az érintettek feltérképezése volt, de együtt, közösen a partnerekkel igen sikeresek tudtunk lenni” – tette hozzá az alpolgármester. „A projektnek lehet folytatása is a jövőben, akkor már a TOP+ programból kaphatunk támogatást, a gesztorság pedig a megyéhez kerül majd át” – fogalmazott a városvezető.
A Mobilis is a projektpartnerek között van, a központ ügyvezetője is sikeresnek értékelte az elmúlt évek munkáját és eredményeit. Dr. Dőry Tibor hangsúlyozta, sok álláskeresőt vontak be a munkába, amit a járvány rendkívüli módon megnehezített. „Valóban nem volt egyszerű a kapcsolattartás a járvány idején, de sikeresen megoldottuk ezt is, a pályaorientációs csoportunk sok új munkaerőt indított el a munka világában vagy bértámogatással tudtuk segíteni a projektbe sikeresen bevont embereket” – emelte ki a Mobilis ügyvezetője.”
https://www.gyorplusz.hu/gyor/mintaerteku-munka-a-foglalkoztatasi-paktumban/
„Célzott program segítségével jutottak munkához
Befejezéséhez közeledik Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának és konzorciumi partnereinek a helyi foglalkoztatás elősegítését célzó, európai uniós támogatással megvalósult projektje.
Az együttműködés tagjai olyan megoldások kidolgozását tűzték ki célul, amik segítik a rászoruló célcsoportokat a munkaerőpiaci integrációban, a megfelelő szakma megtalálásában, elsajátításában, az elhelyezkedésben és a munkahely megtartásában. Ezzel párhuzamosan olyan programokat is kidolgoztak, mely csökkenti a foglalkoztatási problémákat és a szakképzett munkaerő hiányát.
A több mint 1 milliárd forintos, Európai uniós támogatásból megvalósult projekt fő vállalásai a célcsoportok bevonása, az álláskeresők munkához juttatása, valamint hosszabb távon történő foglalkoztatása volt. A foglalkoztatási paktum keretében 694 fő vett részt a programban, és 603 fő álláshoz jutását segítették.
A győri járás területén működő foglalkoztatási paktum keretében a helyi vállalkozások munkaerő-igényére alapozva a foglalkoztatási helyzet javítását célzó, hatékony foglalkoztatásösztönzés valósult meg, melyhez az újonnan alkalmazott munkavállalók foglalkoztatásához kapcsolódó átmeneti bér- és járuléktámogatási lehetőségek is hozzájárultak. A célzott programok segítségével jelentősen nőtt a célcsoporti személyek munkaerőpiacra történő integrációjának esélye.
A projektet megvalósító konzorcium tagjai: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, Mobilis Közhasznú Nonprofit Kft., Szt. Cirill és Method Alapítvány, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület, Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft.”
Befejeződik a helyi foglalkoztatási együttműködést célzó projekt a győri járásban
Győr is ott van a járműipari kiállításon
FOTÓ: MARCALI GÁBOR
- alkalommal rendezték meg az Automotive Hungary nemzetközi járműipari beszállítói szakkiállítást, ahol Győr Megyei Jogú Város a TOP-6.8.2-16-GY1-2018-00001 Helyi foglalkoztatási együttműködés a Győri járásban című projekt keretén belül képviseltette magát.
A börze célja, hogy a magyar járműipar szakmai szereplői az autógyártóktól, a beszállítókon át, a kis- és közepes vállalkozásokig találkozhassanak egymással. A szakkiállítás 2022. május 10-13. között kerül megrendezésre a Hungexpo Vásárközpontban.
A rendezvény nyitónapjára Szeles Szabolcs is ellátogatott. Az alpolgármester a Győr+ Médiának azt mondta.
,,Ez a kiállítás többek között azért is pozitív és előremutató, mert kiváló bemutatkozási lehetőség, másrészt komoly kapcsolatokat, partnerségeket lehet itt kialakítani. Győr már sokszor vett részt ezen a börzén, a mostani szerepvállalásunk is a “Győri járási foglalkoztatási paktum” keretében zajlik, ami egy sikeres Európai Uniós projekt. Öröm számunkra az is, hogy olyan cégek is bemutatkozhatnak a győri standon, akiknek önállóan nem lenne esélyük egy ilyen színvonalú szakkiállításon részt venni.”
“Megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatási esélyei” c. szakmai rendezvény
A „Helyi foglalkoztatási együttműködés a győri járásban” című (TOP-6.8.2-16-GY1-2018-00001 azonosítószámú) projekt keretében “Megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatási esélyei” címmel megrendezésre került az 1. szakmai world café 2021. október 5-én a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának vezetésével a konzorcium olyan megoldások kidolgozását tűzte ki célul, amik segíthetik a rászoruló célcsoportokat a munkaerőpiaci integrációban, a megfelelő szakma megtalálásában, elsajátításában, elhelyezkedésében, a munkahely megtartásában. Fontos dolog felhívni a figyelmet a munkaerőpiaci célcsoportokra. Ez a rendezvény a megváltozott munkaképességű munkavállalókra fókuszált.
A konzorciumvezető, Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának képviseletében, Szeles Szabolcs alpolgármester úr nyitotta meg a rendezvényt, ezt követte Dr. Pongrácz Attila, dékán úr köszöntő beszéde, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kara képviseletében. A meghívottak között jelen voltak a Győri Járási Foglalkoztatási Paktum konzorciumi partnereinek – a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, a Mobilis Közhasznú Nonprofit Kft., a Szent Cirill és Method Alapítvány, valamint a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület munkatársai is.
Tóth Ágnes a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztály Rehabilitációs Osztályának munkatársaként bemutatta a témában aktuális helyzetképet a győri járásban, illetve beszélt a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjáról.
Farkasné dr. Lukácsy Zita ügyvezető igazgató asszony által készített, Horváth Zsuzsa és Franczia Lászlóné által előadott prezentáció “Megváltozott munkaképességű munkavállalók rehabilitációs foglalkoztatásáról az Esély Közhasznú Nonprofit Kft.-nél” címmel hangzott el.
Pécsi Gertrúd, az SZE Apáczai Csere János Kar, Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszékének munkatársa pedig a fogyatékossággal élő hallgatók munkavállalási esélyeiről számolt be.
Az előadások után a résztvevőknek lehetőségük volt kiscsoportos diskurzusokra adott témákkal kapcsolatban, a témafelelősökkel közreműködve. Az említett előadókon kívül a negyedik témaasztal felelőse Borsodi Erzsébet volt, akinél a téma “Innovatív ötletek a munkáltatók érzékenyítésére (pl. workshopok “kitelepülések” vállalkozásokhoz”) címen került definiálásra.
A world café lebonyolítását és az ötletelések összegzését a témafelelősökkel karöltve Csillag Attila, a SZE Apáczai Csere János Karának ügyvivő-szakértője végezte.
A rendezvény célja volt, hogy felvázolja a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatási esélyeit, munkaerőpiaci helyzetüket. A Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft. által működtetett Paktumiroda tervei között szerepel, hogy közvetítsen a munkaadók felé, segítve ezzel a célcsoport foglalkoztatási lehetőségeit, és erősítve társadalmi megítélésüket.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata és konzorciumi partnerei között 2016-ban indult foglalkoztatási együttműködés egy újonnan elnyert, 903 millió forintos európai uniós támogatással megvalósuló projektnek köszönhetően tovább folytatódik.
Az együttműködés tagjai olyan megoldások kidolgozását tűzték ki célul, ami segíti a rászoruló célcsoportokat a munkaerőpiaci integrációban, a megfelelő szakma megtalálásában, elsajátításában, elhelyezkedésében, a munkahely megtartásában. Ezzel párhuzamosan a foglalkoztatási problémákat, a szakképzett munkaerő hiányát csökkentő programokat, projekteket dolgoznak ki és valósítanak meg a gazdasági növekedés, a térség kis-, közép és nagyvállalatainak támogatása érdekében.
„A most kezdődő projekt egy nagyon fontos program folytatása, hiszen a helyi foglalkoztatási együttműködés egyszerre hivatott segíteni az inaktívak munkába történő visszavezetését, és a térségünkben tapasztalható munkaerőhiány csökkentését. A 2016-ban indult program során létrejött az a foglalkoztatási paktum, amelynek keretében számos közös cselekvés történt a munkaerőpiaci problémák kezelésére.” – fogalmazott Dr. Fekete Dávid, Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere. Hozzátette, a folytatás is a helyi munkavállalók és munkaadók, gazdasági szervezetek és a térség érdekeit szolgálja egyaránt.
A győri járás területén működő foglalkoztatási paktum keretében a helyi vállalkozások munkaerő-igényére alapozva a foglalkoztatási helyzet javítását célzó, hatékony foglalkoztatás ösztönzés valósul meg, melyhez az újonnan alkalmazott munkavállalók foglalkoztatásához kapcsolódó átmeneti bér- és járuléktámogatási lehetőségek is hozzájárulnak. A célzott programok segítségével jelentősen nő a célcsoporti személyek munkaerőpiacra történő integrációjának esélye. Az együttműködés hozadéka, hogy erősödik a térség munkaerő vonzó, teremtő és megtartó képessége, ezáltal csökken a helyi gazdasági szervezetek kiszolgáltatottsága, javul a versenyképességük.
Az együttműködés stratégiai céljai:
1. A térség inaktív és munkanélküli rétegének aktivizálása és munkaerőpiaci integrációja révén a gazdasági aktivitás és a térség munkaerő-megtartó képességének növelése.
2. Humánerőforrás fejlesztése a képzések különböző szintjeinek és típusainak összehangolásával, területi szinten integrált, a foglalkoztatói igényekhez igazodó képzési rendszer kialakításának támogatása.
3. Győri Életpálya Modell fejlesztése, átfogó céljainak támogatása.
4. A járás munkaerőigényeinek gyors kielégítését szolgáló partnerség kialakítása.
A projektet megvalósító konzorcium tagjai: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata (konzorciumvezető), Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, Mobilis Közhasznú Nonprofit Kft, Szt. Cirill és Method Alapítvány, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület, Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft.
A „Helyi foglalkoztatási együttműködés a Győri járásban” című, TOP-6.8.2-16-GY1-2018-00001 azonosítószámú projekt az Európai Szociális Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból valósul meg. A megítélt támogatás összege 1 002 999 990 Ft . A projekt tervezett befejezési dátuma 2022.06.30.