Különleges jubileumhoz érkezik a győriek egyik legnépszerűbb közösségi sporteseménye: május 30-án rendezik meg a 150. UNI Győr Örömfutást. A szervezők ezúttal is ünnepi programmal, ismert sportolókkal, élőzenés bemelegítéssel és családi sportdélelőttel készülnek az Egyetemi Sportparkban és az Aranypart II. környezetében.
A jubileumi eseményen a mozgás öröme mellett a közösségi élmény kerül a középpontba. A résztvevők együtt futhatnak, sétálhatnak vagy kerékpározhatnak többek között Gyenesei Leila világbajnok öttusázóval és műsorvezetővel, Balla Virág Európa- és világbajnok kenussal, valamint a győri kézilabda legendáival, Pálinger Katalin és Orbán Adrienn társaságában. A meghívott vendégek között ott lesz Nagy Balázs színművész is.
A program 8.30-kor kezdődik gyülekezővel és rajtszámátvétellel, majd 9 órától támogatók és jubiláló örömfutók köszöntése következik. A bemelegítés ezúttal különleges hangulatban zajlik: Gyenesei Leila és Nagy Balázs közreműködésével, élő zenére mozoghat együtt a mezőny.
A rajtok várhatóan 9.20 körül indulnak. A résztvevők az alábbi távok közül választhatnak:
- 5 km futás
- 5 km gyaloglás
- 10 km futás
- 20 km kerékpározás
A futó- és gyaloglóútvonal a Püspökerdő erdei útjain vezet, míg a kerékpárosok a Duna-töltés aszfaltos szakaszán tekerhetnek.
A célba érkezés után sem ér véget a program: 10 és 12 óra között zenés afterparty és labdás családi sportdélelőtt várja az érdeklődőket az Egyetemi Sportpark pályáin. A résztvevők focizhatnak, kosárlabdázhatnak, strandröplabdázhatnak vagy akár teqballozhatnak is.
Az esemény helyszíne az Egyetemi Sportpark és a Rusty Coffee környezete lesz az Aranypart II.-n, a Deák Ferenc sétányon. A szervezők az autóval érkezők számára a Mobilis épülete mögötti területet is megnyitják ingyenes parkolásra.
A jubileumi Örömfutáson érvényes ÖrömFutás-rajtszámmal lehet ingyenesen részt venni. Regisztráció és további információ az esemény hivatalos oldalán érhető el: Örömfutás Győr nevezés
