KÖZMEGHALLGATÁS
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (továbbiakban: Mötv.) 54. §-a és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 25/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelet 48-49. §-ai alapján
2024. november 28-án (csütörtökön) 16:00 órától
közmeghallgatást tart a Városháza (Győr, Városház tér 1.) Dísztermében.
A közmeghallgatáson a helyi lakosság és a helyben érdekelt szervezetek képviselői (továbbiakban: Érintettek) a helyi közügyeket érintően kérdéseket tehetnek fel és javaslatokat fogalmazhatnak meg. A közmeghallgatáson személyesen megjelent személy – nevének és lakóhelyének bemondását követően – 3 perces időtartamban fejtheti ki egy közérdekű, a lakosság nagyobb csoportját érintő kérdéssel kapcsolatos véleményét. A közmeghallgatás során elhangzott kérdés és vélemény lehetőség szerint az ülésen szóban megválaszolásra kerül, a kivizsgálást igénylő kérdés vagy észrevétel esetén a hozzászóló a kivizsgálás eredményéről írásbeli tájékoztatást kap.
A személyes részvétel szabályai
A közmeghallgatáson személyesen Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala (azaz a Városháza) Dísztermében lehet részt venni, amelynek címe: 9021 Győr, Városház tér 1.
A személyesen megjelentek közül azok, akik kérdést, javaslatot kívánnak intézni Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűléséhez illetve tagjaihoz, kérjük ezen szándékukat megérkezést követően a Városháza Díszterme előtt a regisztrációt végző munkatársak részére jelezzék, akik a jelentkező részére érkezési sorrendben sorszámot biztosítanak.
Adatkezelés
Kérjük, hogy azon érdeklődő, aki személyesen kívánja feltenni kérdését, elmondani javaslatát, szíveskedjen figyelembe venni, hogy a közmeghallgatás helyszínén élő közvetítés történik, és az ott elhangzottak jegyzőkönyvben kerülnek rögzítésre. Az élő közvetítés és a jegyzőkönyv nyilvános. Az Érintett a közmeghallgatáson történő személyes részvételével hozzájárul, hogy a róla esetlegesen készült felvétel nyilvánosságra kerüljön az élő közvetítés során, valamint az elmondottak a közmeghallgatásról készült jegyzőkönyvben rögzítésre kerülnek. Kérdésfeltevés esetén, a kérdező nevének és lakóhelyének (a kérdés megválaszolásához szükséges részletességgel) bemondása szükséges, így ezzel hozzájárul ahhoz, hogy neve és lakóhelye az élő közvetítés keretében nyilvánosságra kerüljön. Nevének rövidített formában történő közzétételére ebben az esetben kizárólag a közmeghallgatásról készült jegyzőkönyvben lesz mód.
Figyelemmel a fentiekre, a közmeghallgatáson személyesen kérdést, javaslatot előterjeszteni kívánó Érintettnek személyes adatai kezelését megelőzően meg kell ismernie a közmeghallgatáshoz készült adatvédelmi tájékoztatót!