Június 27-én, szombaton 10 órakor hagyományőrzők lovas felvonulásával veszi kezdetét a Szent László Napok programsorozata.
A látványos menetben mintegy 70 lovas és 150 gyalogos hagyományőrző vesz részt. A résztvevők történelmi korokat idéznek meg, bemutatva és tovább gazdagítva közös kulturális értékeinket.
A felvonulás az Aranypartról indul, majd a Vásárhelyi Pál utcán, a Kálóczy téren és a Kossuth hídon át érkezik a Dunakapu térre. Innen a Teleki utca, a Bajcsy-Zsilinszky út, az Aradi vértanúk útja, a Virágpiac és a Zechmeister utca következik. A menet a Rába kettős hídon, a Híd utcán és a Jedlik hídon keresztül tér vissza a Vásárhelyi Pál utcára, majd az Aranypartra.

A felvonulás útvonala:
Aranypart – Vásárhelyi Pál utca – Kálóczy tér – Kossuth híd – Dunakapu tér – Teleki utca – Bajcsy-Zsilinszky út – Aradi vértanúk útja – Virágpiac – Zechmeister utca – Rába kettős híd – Híd utca – Jedlik híd – Vásárhelyi Pál utca – Aranypart.
A szervezők kérik az arra közlekedők türelmét: a felvonulás idején az érintett útszakaszokon időszakos forgalmi torlódásokra kell számítani.
